

Informácie o vzdelávaní
Všetko, čo potrebujete vedieť.
01
Pre koho je vzdelávanie určené?
Pre všetkých, ktorí absolvovali úvod do arteterapie, a chcú si svoje vedomosti rozširovať o ďalšie oblasti a témy, ktoré súvisia s arteterapiou. Každý modul je jedinečný a vedený iným lektorom/lektorkou. Vyberte si moduly, ktoré vás oslovujú a pripravia viac do praxe.
02
Aké sú podmienky ukončenia?
Každý absolvent pri absolvovaní aspoň 85 % účasti získa osvedčenie o absolvovaní vzdelávania od o. z, AnimaMundi.
03
Čo ma čaká po prihlásení ?
Skupina je uzavretá a počet miest limitovaný - max. 17 ľudí.
Každý si ľubovoľne môže voliť moduly, tak ako potrebuje.
PODMIENKY PRE ÚSPEŠNÉ UKONČENIE VZDELÁVANIA:
spolu 48 hodín
nutné absolvovať aspoň 85 % z celkového času vzdelávania; pokiaľ ide o jeden modul, počíta sa alikvótna časť hodín
úvaha nad témou z modulu
každý študent pre úspešné ukončenie vzdelávania
napíše úvahu o tom, čo ho inšpirovalo a čo sa dozvedel
MODULY - PODROBNÝ OBSAH
MODUL 1
Arteterapia s deťmi 0 - 3 roky
Na tomto stretnutí sa pozrieme na to, či má arteterapia využitie pri práci s deťmi vo veku 0 -3 rokov.
Teoreticky aj sebaskúsenosťou preskúmame možnosti jej bezpečného pôsobenia, ako aj limity tohto média pre terapeutický účel.
MODUL 2
Arteterapia s deťmi 3 - 6 rokov
Tento modul plynulo nadväzuje na predošlý. Zameriame sa na spôsoby práce vo vývinovom období predškolského veku dieťaťa.
Nahliadneme na možnosti a limity rôznych pracovných kontextov z hľadiska terapeutického procesu a cieľov.
Informácie budú pretkané zážitkom a vlastnou skúsenosťou.
MODUL 3
Imaginácie v arteterapii: Za hranicou persóny
V tomto module preskúmame koncept persóny a jej vrstiev cez imagináciu a arteterapeutické techniky, podporíme sebapoznanie a integrujeme vonkajšie a vnútorné aspekty osobnosti.
MODUL 4
Prvky arteterapie v koučingu
Kombinovanie koučovacích techník s prvkami arteterapie s cieľom poskytovať komplexnú podporu klientom, ktorí čelia životným zmenám, krízam alebo výzvam, ktoré narúšajú ich schopnosť verbálne vyjadriť svoje pocity a problémy. Ponúka skúsenosť, že keď dáme klientovi priestor pre neverbálne vyjadrenie sa, získa vnútorný zdroj, ktorý ho dokáže priviesť k prevzatiu zodpovednosti za riešenie. Cieľom workshopu je poskytnúť arteterapeutom vo výcviku ďalšie nástroje na efektívne sprevádzanie klientov prostredníctvom verbálnych a neverbálnych techník. Workshop bude interaktívny a zahŕňa praktické cvičenia, kde účastníci budú môcť zažiť, ako tieto techniky fungujú v praxi, a zároveň sa dozvedia, ako ich integrovať do svojej profesionálnej praxe. Súčasťou modulu je sebaskúsenostná technika Zrkadlo (duše) autorky Dáše Polievkovej.
lektorka:
Dáša Polievková
MODUL 5
Práca so symptómom v arteterapii
Bolesti, zranenia, symptómy? Pozrieme sa na tieto oblasti novou optikou. Nebudeme už viac na ne nazerať ako na príťaž, ale ako na potenciálne zdroje nášho rozvoja. Prakticky sa naučíme, ako s bolesťou a symptómami pracovať tak, aby sme z nich vyťažili nové informácie o sebe.
MODUL 6
Symboly a ich význam v arteterapii
Človek odpradávna komunikuje so svojím okolím pomocou symbolov, ktoré sa odrážajú v jeho psyché, a ich funkciou je predovšetkým porozumenie sebe, ale aj svetu okolo seba. Je to komunikácia, pri ktorej si prvotne a implicitne uvedomujeme svoju vnútornú aj vonkajšiu skutočnosť v súvislostiach, ktoré nás spájajú s našou najhlbšou autenticitou.
Symbol môžeme definovať ako znak, ktorý splynul so svojimi významami do vnútornej jednoty. Nesie v sebe istý základný význam, ale i všetky možné konotácie významov, a preto dokáže vyjadriť protichodnosť a zložitosť životnej skúsenosti, pocitov, situácií a pod. Inými slovami symbol výborne vyjadruje racionálne neuchopiteľnú rozporuplnosť.
Symbolické vnímanie sa zo života človeka nestratilo, len už mu možno v spoločnosti neprikladáme takú dôležitosť. Svoju renesanciu však zažíva práve v expresívnych terapiách, pri ktorých sa stáva expresným a účinným doručovateľom potrebných správ a aha! efektov.